Vodácké a loď

Rafty a kánoe si můžete půjčit přímo v kempu. Hlavní trasy vedou do německé Schmilky a Bad Schandau, další tipy na výlety najdete níže. Zpět do kempu se můžete vydat po Labské cyklostezce na kole nebo koloběžce.

Objednávejte na recepci
 

 

 

Děčín – Schmilka

Délka trasy - 15 km – cca 3 h

Plavba začíná hned od kempu (pravý břeh). Na začátku se Vám naskytne krásný pohled na Děčínský zámek a Pastýřskou stěnu. Poté plujete skrz ojedinělou krajinu Labského kaňonu. Dbejte na kyvadlový přívoz v Dolním Žlebu (levý břeh). Cíl plavby se nachází těsně za hranicemi na pravém břehu v obci Schmilka. Mají zde výbornou pekárnu s kamennou pecí.

 

 

Děčín – Bad Schandau

Délka trasy - 22 km – cca 4h

Tato trasa je prodloužená verze předchozí plavby. Za Schmilkou pokračujete německou částí labského kaňonu, kde můžete můžete vidět skalní útvary nad řekou (Schramstein) a lidovou architekturu. Cíl plavby se nachází na levém břehu Labe u vlakového nádraží Bad Schandau.

 

Ústí nad Labem – Děčín

Délka trasy – 23 km

Lze se domluvit na místě vyplutí, cíl plavby je na přístavišti pod Děčínským zámkem.

 

Povrly – Děčín

Délka trasy – 15 km

Místo vyplutí je u přívozu na levém břehu. Cíl plavby je na přístavišti pod Děčínským zámkem.

 

 

Prodloužené trasy (celodenní)

Děčín – Königstein

Délka trasy – 27 km

Cíl plavby se nachází na levém břehu Labe. Velmi zajímavou turistickou atrakcí je zde pevnost Königstein. Je jednou z největších horských pevností v Evropě se v roce 1955 se stala vojenským skanzenem.

 

 

Děčín – Rathen

Délka trasy – 33 km

Cíl plavby se nachází na levém břehu. Tato lázeňská obec je svou rozlohou a počtem obyvatel nejmenší v celém sasku. Nachází se pod nádhernou skalní scenérií Labských pískovců. Dostanete se odtud k Baště (Bastei), skalnímu útvaru s vyhlídkovými plošinami a skalním mostem.

 

 

Děčín – Stadt Wehlen

Délka trasy – 36 km

Cíl plavby se nachází u kamenných schodů na levém břehu Labe asi 100 metrů před přívozem. V obci se nachází Cyklistický kostel (Radfahrerkirche).

 

 

Děčín – Pirna

Délka trasy – 44 km

Cíl plavby se nachází u parkoviště na levém břehu Labe asi 200 metrů před mostem. Historické jádro Pirny je velmi dobře zachovalé. Mezi nejvýznamnější památky patří Kostel Panny Marie z 16. století, Radnice z doby renesance s pozdějšími prvky baroka nebo Sonnenstein, hrad a zámek nad městem.

 

 

 

Ceník :             Typ lodě                         Posádka                               

                         BARAKA                                 2 + 1                                           

                         ČLUN                                          4                                              

                         PULSAR 420                             8                                           

                         PULSAR 450                             9    

                                     

Lodní vak : 50,- Kč

Plavba : 250,- Kč/osoba

 

Školní skupiny individuální výhodné ceny! Napište nám.

 

Cena zahrnuje přípravu lodí v místě vyplutí (nafouknutí a kontrolu plavidel), zapůjčení pádel a záchranných vest, instruktáž posádky, přeprava vybavení včetně jízdních kol na trase Děčín – Schmilka a vyzvednutí veškerého vybavení v místě přistání (Dolní Žleb, Hřensko, Schmilka) a přeprava lodí zpět. Přeprava lodí a vybavení mimo trasu Děčín – Schmilka je doúčtována dle ujetých kilometrů cenou 12 Kč/km.

 

Jak se vrátit z výletu na raftech

 

Zpět se dopravíte sami na kole po Labské stezce. Cesta ze Schmilky na kole trvá nanejvýše 2 hodiny. Pokud nemáte vlastní kolo, je možné objednat jeho půjčení na recepci nebo si pujčte koloběžku za 250 Kč/den. Cyklostezku můžete využít také pro in-line brusle. Podél cyklostezky vede železnice a tak můžete jet zpátky i vlakem. Standartně do 7 osob můžete využít také jízdu zpět autem s rafty. Pro větší skupiny také zajistíme rádi přepravu.

 

 

 

Tip na cyklovodácký víkend

Dvoudenní poznávání krajiny s pádlem v ruce je střídáno radostí z projížďky jna kole. Pro rodiny s  malými dětmi je to nezapomenutelný společný zážitek. Skupiny přátel anebo kolegů si při raftování a cyklistice užijí spoustu zábavy pramenící z pohybu a pocitu sounáležitosti. 
 
Více informací naleznete zde
KEMP  DĚČÍN
UBYTOVÁNÍ V CENTRU DĚČÍNA PRO STANY, OBYTNÉ STANY A KARAVANY
Rezervace ubytování +420 774 262 111recepce@kempdecin.cz