Kolo a loď aneb cyklo-vodácký víkend

Labe a jeho souputník Labská cykostezka nabízejí úžasnou kombinaci plavby a jízdy na kole. Oblíbená cyklostezka se zde vlní podél řeky, která si vyhloubila svoji cestu mezi zelenými kopci Českého středohoří a v jedinečném pískovcovém kaňonu Národního parku České Švýcarsko. Dvoudenní poznávání krajiny s pádlem v ruce je střídáno radostí z projížďky na kole. Pro rodiny s  malými dětmi je to nezapomenutelný společný zážitek. Skupina přátel anebo kolegů si při raftování a cyklistice užije spoustu zábavy pramenící z pohybu a pocitu sounáležitosti. Ozvláštněním je i návštěva sousedního Saska a Národního parku Saské Švýcarsko, který nabízí pohled na rozeklané pískovcové věže či relax a občerstvení v malebném městečku Bad Schandau.

Máme pro Vás vše pečlivě připraveno abyste se nemuseli o nic starat a jen si užívat. Dostanete od nás zapůjčeno kompletní vybavení jak pro vodáckou část tak i pro cyklistiku. Konkrétně Vám půjčíme, rafty, pádla, vesty, lodní pytle a na cyklostezku kola nebo koloběžky, přilby a dáme Vám sportovní lahev vody. Lodě a kola Vám přistavujeme a zase odvážíme tak jak velí průběh programu. Vy jen pádlujete a šlapete v tempu, které si sami zvolíte a které Vám nejlépe vyhovuje.

Program

1. den - příjezd a ubytování v kempu Děčín

V Děčíně můžete navštívit děčínský zámek, zajít si do aquparku s termální vodou, pobýt s dětmi na velkém venkovním hřišti, zajít do některé z mnoha nedalekých kaváren a hospůdek. Všechny tyto možnosti jsou od kempu vzdáleny pouze několik minut chůze. 

2. den - Rafty & Kolo v Českém středohoří

8:00 - 9:00 Snídaně

10:00 Předání kol a jízda do Ústí nad Labem - 25 km
Pojedete po nejoblíbenější české a německé cyklostezce, která se vine kopci zeleného Českého středohoří. Cestou si lze prohlédnout místní pivovar a osvěžit se v pivovarské restauraci. Cílem jsou Masarykova zdymadla, unikátní technická památka.

 

ca 13:00  Rafty zpět do Děčína - 25 km
Vyměníte kola za rafty a zpod přehradní zdi vyrazíte na plavbu. Proplujete okolo dominanty Ústí – středověkého hradu Střekov, výletního zámečku Větruše a pod Mariánským mostem, jednou z 10. nejunikátnějších betonových staveb světa. Pak se již vlníte mezi kopci a řeka Vás přívádí do dnešního cíle, Kempu Děčín. 
 
 
 
ca 17:00 - 18:00 příjezd do kempu Děčín.
Večer můžete vydechnout tématicky u piva Kapitán z místního minipivovaru a také zakousnout něco z lokálních specialit v bistru Cyklostop v Kempu. Na přání pro Vás připravíme také grilování kýty nebo selátka.
 
 

3. den - Na raftu hlubokým labským kaňonem a zpět na kole

8:00 - 9:00 snídaně
 
10:00 Rafty do Bad Schandau - 25 km
Dnes začínáme plavbou na raftech. Proplujete historickým městem Děčín, abyste se vnořili do úchvatného labského kaňonu, který je svírán z obou stran hradbou skalních věží. Voda je klidná a celý Váš tým tak musí prokázat souhru. Cesta z Děčína do Schmilky trvá asi 3 hodiny, do Bad Schandau 5 hodin. Záleží na tom, jak dlouho se rozsedíte v přívoznické hospůdce Dolní Grund, která nabízí nejkrásnější pohled na skály na světě. Pokračujete do Saského Švýcarska, kde Vás přivítají Šrámové kameny, tedy skalní věže roztrhané do podoby šrámů. Výměna za kola probíhá v Bad Schandau. Pro rodiny s malými dětmi doporučujeme přesednout na kola již ve Schmilce. 
 
 
ca 15:00 Kola z Bad Schandau do Děčína 25 km, ze Schmilky do Děčína 12 km
Zpátky z lázeňského městečka Bad Schandau se vracíte opět po Labské cyklostezce. Projedete tak Národními parky Saské a České Švýcarsko a ze sedla kola pohlédnete na krajinu z úplně jiného úhlu.
 
 
ca 18:00 Příjezd do kempu
Následuje individuální odjezd z kempu nebo prodloužení pobytu.
 

Cena

Ubytování v obytných stanech

Cena zahrnuje Osoba  S vlastním kolem
2x ubytování v obytných stanech
plně zařízených s lůžkovinami
1 890 Kč 1 550 Kč
2x bohatá snídaně formou bufetu
2x zapůjčení kola/koloběžky včetně přilby
a sportovní lahve vody na cestu
2x zapůjčení raftů
2x transfer kol na start raftů,
resp. transfer raftů po cyklojízdě
Pojištění CK proti úpadku
Děti do 12 let 1 690 Kč 1 450 Kč

 

Ubytování v bungalovu

Cena zahrnuje Osoba  S vlastním kolem
2x ubytování v obytných stanech
plně zařízených s lůžkovinami
2 390 Kč 2 080 Kč
2x bohatá snídaně formou bufetu
2x zapůjčení kola/koloběžky včetně přilby
a sportovní lahve vody na cestu
2x zapůjčení raftů
2x transfer kol na start raftů,
resp. transfer raftů po cyklojízdě
Pojištění CK proti úpadku
Děti do 12 let 2 190 Kč 1 990 Kč

 

Extra  
Průvodce na poptávku  
Ubytování se snídaní v obytném stanu při prodlouženém pobytu 290 Kč
Parkování v kempu - auto/den 90 Kč
Grilovaná kýta/sele na poptávku

 

KEMP  DĚČÍN
UBYTOVÁNÍ V CENTRU DĚČÍNA PRO STANY, OBYTNÉ STANY A KARAVANY
Rezervace ubytování +420 774 262 111recepce@kempdecin.cz