Pěší výlety

Děčín leží na prahu Národního parku České Švýcarsko a sousedí s CHKO České středohoří a tak máte z kempu ideální startovní místo pro Vaše výlety.
 
 

Pravčická brána a soutěsky

Výlet začíná nejprve plavbou lodičkami po řece Kamenici, která je posledním přítokem Labe na českém území. Z Hřenska jsou to k lodičkám cca 2 km, plavba pak trvá 20 minut. Lodičky jezdí kyvadlově a plavba stojí 80 Kč na Edmundově a 60 Kč na Divoké soutěsce. Pak pokračujete po naučné stezce Okolím Hřenska, která Vás nechá vystoupat do Mezné. Potom po silnici 2 km do Mezní Louky. Tady je například občerstvení u Fořta. Z Mezní Louky se k Pravčické bráně dostanete po červené turistické značce a cesta je 6 km dlouhá. Vstup do areálu Pravčické brány stojí 75 Kč na osobu. Zpět do Hřenska je to 5 km daleko a dostanete se tam opět po červené značce.
 
zdroj: Czech Tourism, autor : Michal Němejc, Václav Sojka

 

Děčínský zámek

Přímo v centru Děčína můžete navštívit Děčínský zámek, kde se vždy něco děje, k němu přilehlou Růžovou zahradu a nové, krásné Jižní zahrady. Je to jen 10 minut pěšky z kempu. Pokud máte zájem, můžete si Děčín prohlédnout s průvodcem, více informací zde - Prohlídka města Děčína a Barokní perly zámku.
 
 
 

Pastýřská stěna

Krásný výhled na Děčín si vychutnáte z Pastýřské stěny z výletní restaurace zvané "Nebíčko" a můžete rovnou zajít i do Děčínské zoologické zahrady. Nahoru Vás ze zámku odveze minibus nebo si tam vylezte Via Ferratou. Vybavení Vám půjčíme a zajistíme i průvodce – Via Ferrata s průvodcem.
 
Restaurace na Pastýřské stěně
 
 

Na Děčínský Sněžník a Tiské stěny

Dominantou děčínského regionu je bezesporu nejvyšší stolová hora České republiky Děčínský Sněžník – 723 m. n. m. Na jejím vrcholu stojí kamenná rozhledna z roku 1864. Cestou na vrchol se určitě nezapomeňte zastavit na Drážďanské vyhlídce, ze které se otevírají nádherné výhledy na Saské Švýcarsko, pevnost Königstein a německé město Drážďany. Nedaleko od Sněžníku se nachází slavné skalní město Tiské stěny, kde se natáčely Letopisy Narnie.
 
zdroj: Czech Tourism, autor : Michal Němej
 

autem

Dojet můžete až k parkovišti přímo pod Děčínským Sněžníkem. Poté vás čeká pěší výstup na vrchol Sněžníku, kde najdete kamennou rozhlednu z roku 1864. Také se zde můžete občerstvit v restauraci či bufetu.
 

autobusem

Můžete využít autobus Busline, který Vás doveze až pod Děčínský Sněžník. Odjíždí od autobusového nádraží u hypermarketu Albert.
 

pěšky

Z kempu se vydejte po Labské stezce směrem do Německa. Po tom, co přejdete Tyršův most, se napojíte na červenou turistickou značku (z mostu rovně do kopce a poté a ihned vlevo). Červené značení Vás dovede až pod horu Sněžník.
 

Hřensko

Hřensko je se svými 115 m. n. m. nejníže položené město v České republice. Je ideálním výchozím bodem pro výlet do Edmundovy a Divoké soutěsky a na Pravčickou bránu.
 
 

autem do Hřenska

Z kempu se dejte 1. odbočkou vlevo, potom vlevo na křižovatce na ulici Litoměřická. Pokračujte rovně a na kruhovém objezdu se dejte 2. výjezdem. Na dalším objezdu 3. výjezdem do ulice Myslbekova, po ní dojedete k dalšímu kruhovému objezdu. Na něm 1. výjezdem pokračujte až ke křižovatce, na ní odbočte vpravo a na další křižovatce před želežničním přejezdem vlevo. Poté pokračujte stále rovně podél Labe až do Hřenska.
 

vlakem do Hřenska

Vyjděte z kempu přes schody na Nový most. Po něm pokračujte rovně až k prodejně Lidl, za ní zahněte doprava a po 50 m po levé straně uvidíte jeden z vchodů do hlavního nádraží. Vlak staví v Schöna, na druhém břehu Labe naproti Hřensku. Pojedete za výhodný tarif z důvodu nově zavedené příhraniční linky U28. Nebo se informujte na jízdenku ELBE LABE Ticket za 550 Kč pro až 5 osob na celodenní jízdy v příhraničí. Přes řeku přejedete do Hřenska přívozem, který stojí 2€ na osobu (zde platí jízdenka ELBE LABE Ticket).
 

výletní lodí

Přístav se nachází asi 10 minut cesty od kempu, a to hned u Labské stezky. Jízdenky lze zakoupit přímo u nás na recepci.
 
 
 

na kole

Do Hřenska vede z Děčína Labská cyklostezka. Je to asi 14 km cesty a po příjezdu musíte využít přívoz. Poté se napojte na cyklotrasu č. 21, která Vás po 6,5 km dovede do Mezné. Zde můžete nechat kola u jedné z restaurací a po červené turistické značce dojdete k Pravčické bráně.
 

na raftech

Také si lze přímo na recepci objednat výlet na raftech. Cena zahrnuje přípravu lodí, zapůjčení vybavení a přepravu např. Vašich jízdních kol. Více zde.
 

Stoličná hora Kvádrberk a vyhlídka Belvedér

Jistě se Vám také zalíbí výlet na stolovou horu Kvádrberk, vzdálenou 2,5 km od kempu. Odtud je nádherný pohled na Děčín a můžete pokračovat po značené turistické stezce na nejstarší upravenou vyhlídku Národního parku České Švýcarsko Belvedér postavenou v 18. století. Vyhlídka na mohutný Labský kaňon vás jistě okouzlí.  
 
 
 

Rozhledna na Sokolím vrchu a Velký Chlum

Vydat se můžete také na rozhlednu Velký Chlum ležící necelé 4 km od kempu nebo na rozhlednu na Sokolím vrchu, ze které při dobrém počasí dohlédnete až na Ješťed.
 

Sokolí vrch

Z kempu jděte hned první odbočkou vlevo, přes kamenný most a stále rovně, kolem Zámeckého rybníka až ke kruhovému objezdu. Přes něj jděte rovně (mírně vlevo) do ulice Březinova, na Komenského nám. vpravo, projděte pod viaduktem a za ním ihned vlevo. Pokračujte rovně, vlevo od Vás je lesopark. Posléze dojdete k rozcestí Pod Stoličnou horou. Odtud vedou dvě zelené stezky, vy se dáte tou, která směřuje vpravo do kopce. Zelená značka Vás poté dovede až k Sokolímu Vrchu.
 
 
 

Velký Chlum 

Z kempu jděte rovně, ale u restaurace Kocanda uhněte vlevo, na následující křižovatce vpravo a pak stále rovně. Po 500 m se napojte na červenou turistickou značku, která Vás dovede až k rozhledně.
 
 
 

Okolí Jetřichovic

Zde se nabízí mnoho zajímavých výletů. Skalní město Jetřichovické stěny se známou Mariinou vyhlídkou, Vilemíniny stěny, Rudolfův kámen nebo Dolský mlýn.
Dámy okouzlí voňavý výlet do Mydlárny v Růžové, kde se zabývají nejen ruční výrobou mýdla, ale také peelingových mycích solí, bylinkových olejů a mnohým dalším pouze z přírodních materiálů. Můžete také vystoupit na rozhlednu v Janově vzdálenou 3 km od Mydlárny v Růžové. Z rozhledny je překrásný výhled na Pravčickou bránu a Stříbrné stěny.
 

zdroj: Czech Tourism, autor : Zdeněk Patzelt, Václav Sojka
 
 

Dolský mlýn

Dolský mlýn je velmi krásným a tajuplným místem. Váže se k němu stará pověst o mlynářovu synovi, který se vydal do světa a náramě tam zbohatl. Doma už ho ale štěstí nečekalo.
Na tomto tajemném místě se také natáčely pohádky jako je Pyšná princezna, Peklo s princeznou, Ztracený princ a mnoho dalších.
 
zdroj: Czech Tourism, autor : Václav Sojka
 
 
 
 

Výlety do Českého Švýcarska s průvodcem

Využijte možnosti výletů do národního parku s certifikovaným průvodcem, který Vám podá zasvěcený výklad a ukáže zajímavosti o kterých byste se jinak nedozvěděli. Na aktuální nabídku výletů s průvodcem se ptejte na recepci.
 

zdroj: Czech Tourism, autor : Václav Sojka, Daniel Řeřicha

 

Na Vaše pěší výlety si lze půjčit trekingové hole "Nordic" za 100 Kč/den. Objednávejte na recepci.

 
 
 

 

KEMP  DĚČÍN
UBYTOVÁNÍ V CENTRU DĚČÍNA PRO STANY, OBYTNÉ STANY A KARAVANY
Rezervace ubytování +420 774 262 111recepce@kempdecin.cz